⏱Čas pro získání státních dotací běží
Rodinný dům s roční spotřebou 10 460 kWh (Ohřev vody a topení)
Výsledná roční úspora: 50 931 Kč
Roční úspora: 50 931 Kč
Zájemcům o větrné elektrárny o výkonech 1-12 kW nabízíme evropskou technologickou špičku za zaváděcí ceny. Horizontální turbíny ideálně doplní výrobu z FVE v zimních měsících. Máme reference i v ČR. Kontaktujte nás.
Victron Energy
Běžná cena:
410 000 Kč
Státní dotace:
až 176 000 Kč*
Konečná cena:
234 000 Kč
Victron Energy
Běžná cena:
460 000 Kč
Státní dotace:
až 191 000 Kč
Konečná cena:
269 000 Kč
Victron Energy
Běžná cena:
530 000 Kč
Státní dotace:
až 191 000 Kč*
Konečná cena:
339 000 Kč
SolaX G4
Běžná cena:
415 000 Kč
Státní dotace:
až 176 000 Kč*
Konečná cena:
239 000 Kč
SolaX G4
Běžná cena:
435 000 Kč
Státní dotace:
až 191 000 Kč*
Konečná cena:
244 000 Kč
SolaX G4
Běžná cena:
480 000 Kč
Státní dotace:
až 191 000 Kč*
Konečná cena:
289 000 Kč
Solární regulátor
Běžná cena:
70 001 Kč
Státní dotace:
až 70 000 Kč***
Konečná cena:
1 Kč
Solární regulátor
Běžná cena:
80 001 Kč
Státní dotace:
až 70 000 Kč***
Konečná cena:
10 001 Kč
Solární regulátor
Běžná cena:
90 001 Kč
Státní dotace:
až 70 000 Kč*
Konečná cena:
20 001 Kč
*Státní dotace jen pro FVE je až 176 000 Kč pro zvýhodněné kraje. Ostatní kraje až 160 000 Kč. Pro zjištění na jakou dotaci máte nárok nás kontaktujte.
**Po dohodě zpracujeme individuální simulaci v 3D návrhovém programu PVSOL.
*** Pro NZU Light (senioři, ZTP, se moc. přídavky), jinak 45 000 Kč resp. 49 500 Kč (zvýhodněné kraje)
Nevadí. Kontaktujte nás a ušijeme vám nabídku přesně podle vaší potřeby.
Pořizování fotovoltaické elektrárny je velká věc. Nechte si zavolat naším specialistou a ve všem vám poradíme.
Pomůžeme vám při získání státních dotací ze státního fondu životního prostředí. Celým procesem vás provedeme.
Pokud nemůžete zaplatit za fotovoltaiku hned najednou, tak to nevadí. Pomůžeme vám se získáním výhodného úvěru.
Výkon panelů
Střídač
Baterie
Mechanické části
Další komponenty
Díky rychlé a efektivní spolupráci s úřady a dodavateli jsme bleskově rychlí v montáži fotovoltaické elektrárny na váš dům.
Jsme profesionálové, kteří se zabývají fotovoltaikou a přírodními zdroji elektřiny již přes 20 let.
Zajišťujeme pro vás expresní servis s pohotovou reakcí na vaše potřeby. S námi jste v dobrých rukou.
Pomůžeme vám s veškerou administrativou získávání státních dotací na fotovoltaiku a provedeme vás celým procesem.
Napište nám své dotazy, adresu montáže a termín kdy vás může navštívit náš specialista.
Solární či fotovoltatická elektrárna je zařízením, které vyrábí elektrickou energii přeměnou z energie slunečního záření. Jedná se o nevyčerpatelný – obnovitelný zdroj.
Využívá k tomu fotovoltaického jevu při kterém, dochází v polovodiči po dopadu fotonu k uvolnění elektronů a tím vzniku rozdílů potenciálu. A pokud uzavřeme elektrický obvod mezi hladinami různého potenciálu protéká elektrický proud.
Jeho velikost je dána množstvím záření dopadající na plochu. Množství vzájemně propojených jednotlivých fotovoltaických článků vytváří fotovoltaický panel.
Fotovoltaická elektrárna se skládá ze tří základních komponentů a tím je fotovaltický panel, střídač (někdy označován jako měnič) a úložiště energie, nejčastěji baterie.
Fotovoltaickým panelem rozumíme vzájemně sériově a paralelně propojené fotovoltaické články, které jsou umístěny v ochranném pouzdru, který má na jedné straně umožnit vstup záření, na druhé zamezit mechanickému poškození článku.
Panel je opatřen konektorem, který umožní jeho zapojení do stringů (řetězců). Střídač je elektronické zařízení, jehož základní funkci je optimálně (MPPT) přeměnit stejnosměrný proud přitékající z fotovoltaického panelu na střídavý, který napájí spotřebiče.
Další jeho funkcí je komunikace z úložištěm energie a celkové řízení energetického toku mezi spotřebou domu, výrobou a akumulací. Toto je velmi zjednodušený výklad. Střídače se dají dále dle dělit dle svých vlastností na jedno či více fázové, symetrické či asymetrické, hybridní, síťové apod..
Úložištěm bývá nejčastěji bateriový systém. Proč baterie ? Velmi důležitá komponenta umožňující zabezpečit maximální využití vyrobené energie. Velmi často dochází k tom, že vyrobenou energie není možné okamžitě spotřebovat a naopak.
Tuto funkci plní baterie. Každá moderní baterie je složitým elektronickým systémem, který obsahuje BDU (bateriový řídicí systém). Ten zajišťuje její optimální a dlouhodobý provoz.
Cena FVE se odvíjí od její velikosti. Nejjednodušší a nejmenší instalace stojí po odečtení dotace včetně bateriového úložiště něco málo než 100 tis. Kč, střední velikost po odečtení dotace kolem 250 tis. Kč a ty nejčastější o velikosti 10 kWp s roční výrobou 9-10 MWh včetně bateriového uložiště cca 10,7 MWh po odečtení dotace těsně přesáhnou 300 tis. Kč.
Ceny jsou orientační a jsou závislé na individuálním řešení. Naše společnost přistupuje k návrhu systému velmi zodpovědně a velikost jednotlivých komponent navrhuje dle individuálních profilů spotřeb klientů. Využíváme analytické SW, které vytvoří celkový návrh na systému, dimenzuje komponenty a počítá ekonomiku (návratnost investice apod.).
Pokud se klient rozhodne doplnit FVE o dobíjecí stanici (wallbox) pro elektromobil je částo překvapen, jak minimálně se cena celkového systému navýší.
FVE se hodí ne všechny druhy střech, a dokonce i na fasády domů. Je známo mnoho instalací panelů jako součástí plotů, stínící prvky apod.. Zpátky ke střechám. S nadsáznou můžeme říci, že neexistuje pro fotovoltaiku nevhodná střecha.
Říkáme to proto, že moderní panely dokáží využívat mimo přímého světla i difůzní a odražené světlo. Nejčasteji se panely montují na rovné či šikmé střechy různých povrchů. Orientace střech na světovou stranu není zásadní, vyjma severní, kde dochází k poklesu ozáření dle sklonu až o 40 %.
Již dávno neplatí, že pro fotovoltaiku jsou vhodné pouze jižní střechy se sklonem 30°. Bateriová úložiště a nejčastější profily spotřeb (špičky ráno a večer) nahrávají právě orientaci východ-západ. K uchycení panelů se využívají samozátěžové systémy (pro sklon do 3°) a systémy s uchycením speciálnímu systémy do šikmých střech různých povrchů.
FVE jsou nejčastěji předmětem financování ze strany stavebních spořitelen či bank. Spolupracujeme s mnoha partnery, kteří umí najít vhodný způsob financování dle potřeb klienta (splatnost, výše atp.).
Dnes se ukazuje, že právě investice do FVE včetně započtení nákladů na toto financování je výnosnější investicí než investovat do dluhopisových či jiných fondů. Roční výnos je 10-25 %.
Děláme vše proto, aby montáž FVE proběhla hladce. Technik při první návštěvě prověří možnost napojení na stávající instalaci, způsob napojení panelů na střídač, vzájemnou komunikaci mezi komponenty, umístění celého systému a připravenost odběrného místa.
Velmi často pak instalace technologie (střídač, podružný rozvaděč, trasy, úprava odběrného místa) včetně oživení celého systému a připojení na cloud trvá jeden den. Instalace panelů, jejich propojení a svedení solárních kabelů ke střídači den druhý.
Výkon fotovoltaického systému je úměrný množství záření, které dopadá na fotovoltaické panely. Paradoxně v zimě funguje při stejném ozáření systém lépe než v létě, protože panely při nižších teplotách generují větší napětí a tím i proud a energii.
Při šeru, klesne ozáření a tím i výkon. Při určitém minimálním ozáření panely přestanou generovat proud zcela a klient se stává závislý na bateriovém úložišti či síti.
Návratnost investice do fotovoltaiky u správně navržených systému se pohybuje na úrovni 3 až 4 let v závislosti na tom, jak se nám podaří prognózovat ceny energii v budoucnosti. I u těch neoptimálně navržených se vzhledem k dotacím návratnost pohybuje kolem 5 let.
Životnost panelů je běžně 30 a více let, kdy výrobci garantují, že výkon neklesne pod určitou mez, zpravidla 85-90 %. Paradoxně se mnohdy ukazuje, že limitujícím faktorem nejsou panely jako takové, ale stav střechy.
Fotovoltaika je velmi štědře podporována. Běžně se dotace pro optimálně navržený systém a správný výběr komponentů pohybuje na úrovni 205 tis. Kč, pro zvýhodněné kraje (Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský) na 225 tis. Kč, nejvýše však 50 % nákladů spojených s pořízením systému.
Při kombinací s elektromobilitou až 275 tis. Kč resp. 295 tis. Kč. Je jí možno čerpat i na rekreační objekty, RD, které nejsou doposud zkolaudovány. Dokonce i pro ty subjekty, které prokáží vůli stát se vlastníkem RD na němž bude FVE instalována. Konkrétní dotazy zodpovíme.
Prvním indikátorem pro správný návrh velikosti FVE je roční spotřeba elektřiny, druhým pak velikost plochy, kterou je možno použít pro instalaci panelů. Klient se musí rozhodnout, zda FVE chce použít pouze za účelem snížení nákladů na elektřinu, nebo zda chce celý fotovoltaický systém pojmout jako formu investice.
Hodnota prodeje přetoků za SPOT ceny, může být významným benefitem. Klientům navrhneme individuální řešení dle analytického SW nástroje, který zohlední vše potřebné – roční spotřebu, měsíční či denní nákladové profily, velikost a orientaci střechy, zastínění, spočítá velikost bateriového úložiště atp..
Nutno dodat, že distribuční společnost, však může omezit výkon FVE, který může být odveden do sítě a tím do systému přináší novou proměnnou. Nicméně u výkonů do 10 kWp se tak děje jen výjimečně.
Vzhledem k bezplatnému monitoringu celého systému, do kterého má klient přístup, je indikace případných závad poměrně jednoduchou záležitostí. Pokud nelze systém modifikovat vzdáleně, tak servisní jednotka provede opravu na místě. Dle smlouvy je po určitou dobu držena záruka na jednotlivé komponenty. Po tu dobu je zajištěn bezplatný servis.
Termín pro opravu je nejdéle 30 dnů, zpravidla však do týdne. Pokud využijete nabídky na nákup revizního balíčku služeb, tak se při pravidelné revizi (1 x za 3 roky) provede celková diagnostika a už se nemusí o FVE v tomto směru nikdy starat.
© 2024 všechna práva vyhrazena